مروری بر هفته سوم لیگ برتر فوتبال ایرانزمان ارسال : شنبه, ۲۱ مرداد, ۱۳۹۶, ۱۲:۳۳   توسط : مدیریت

مروری بر هفته سوم لیگ برتر فوتبال ایرانهفته ی سوم رقابت های لیگ برتر برگزار گردید.در مهم ترین دیدار ها استقلال و پرسپولیس مقابل تراکتورسازی و نفت تهران به پیروزی رسیدند‌.
شگفتی سازی های پارس جنوبی جم هم چنان ادامه دارد و سایپا نشان داد تیمی متحول شده نسبت به سال گذشته است.

نفت تهران-پرسپولیس
برادر کشی سرخپوشان

پرسپولیس در حالی مقابل نفت تهران قرار گرفت که سکان هدایت نفتی ها را یک پرسپولیسی اصیل عهده دار بود.
حمید درخشان که تیم بحران زده ی نفت را در اختیار دارد در دو هفته ی ابتدایی لیگ نتایج قابل قبولی را کسب کرده بود.
آن ها با یک برد و یک تساوی به دیدار پرسپولیس آمده بودند و از مدافع عنوان قهرمانی میزبانی می کردند.
بازی با درگیری های میانه میدان و بازی فیزیکی نفتی ها آغاز شد.بازی درگیرانه نفتی ها و دوندگی بی امان آن ها به پرسپولیس این اجازه را نمی داد تا بازی همیشگی خود را ارائه دهد.
هر دو تیم در این نیمه موقعیت هایی داشتند که با بی دقتی مهاجمان از دست رفت.با شروع نیمه دوم پرسپولیس که نمی خواست روند رو به رشدش در این فصل با وقفه مواجه گردد به دامنه ی حملات خود افزود.هنوز بیش از سی ثانیه از شروع دوم نگذشته بود که مهدی طارمی با پاس در عمق بسیار خوب محسن مسلمان در موقعیت تک به تک قرار گرفت و به زیبایی گل اول این دیدار را به ثمر رساند.
هر چه از زمان بازی می گذشت بازیکنان نفت که به لحاظ بدنی هنوز به شرایط آرمانی نرسیده اند توپ و میدان را بیشتر به قرمز های پایتخت واگذار می کردند.مهدی طارمی که در این بازی اولین گل فصل اش را به ثمر رسانده بود پایه گذار گل دوم پرسپولیس شد تا احمدزاده گل دوم سرخپوشان را به ثمر برساند.
سیامک نعمتی نیز که به جای وحید امیری به بازی آمده بود تنها به سه دقیقه زمان نیاز داشت تا با پاس خود در پشت محوطه ی جریمه طارمی را در موقعیت شوت زنی قرار دهد و او نیز با شوتی فنی گل دوم خود و سوم پرسپولیس را به ثمر رساند.
حال پرسپولیس در هفته ی سوم به صدر صدر جدول رسید و برای سومین بار در تاریخ لیگ برتر توانست هر سه بازی ابتدای فصل خود را با پیروزی پشت سر بگذارد.

استقلال خوزستان-سایپا
سایپا مدل دایی

تهرانی ها بازی را بهتر آغاز کردند و توپ و میدان را از ابتدا در اختیار گرفتند.در پانزده دقیقه انتهایی نیمه اول این شاگردان عبدالله ویسی بودند که چند موقعیت خطرناک را روی دروازه ی سایپا ایجاد کردند که با بی دقتی مهاجمان این تیم از دست رفت.
شروع نیمه ی دوم با اشتباهات پر تکرار مدافعان استقلال خوزستان همراه بود و بر روی همین اشتباهات در فاصله ی زمانی کمتر از پنج دقیقه دو بار دروازه ی این تیم گشوده شد.خوزستانی ها که نتیجه را از دست رفته می دیدند سعی کردند حملات بیشتری را روی دروازه ی سایپا تدارک ببینند.
در دقیقه ی هشتاد بازی رضا کرملاچعب یکی از گل های خورده را جبران کرد اما بازی در نهایت به سود شاگردان دایی به پایان رسید تا این تیم حال با هفت امتیاز در مکان سوم جدول قرار گیرد.

گسترش فولاد تبریز-سپیدرود رشت
جدال قعرنشینان

هر دو تیم با دو شکست متوالی به این دیدار پای گذاشته بودند و در صدد کسب اولین سه امتیاز فصل بودند.سه امتیازی که برای هر دو تیم بسیار حیاتی و مهم جلوه می کرد.
رشتی ها بازی را بهتر شروع کردند و حتی روی یک ضربه ی کرنر تیر دروازه ی گسترش فولاد را نیز به لرزه در آوردند.
موقعیت های سپیدرود رشت یکی پس از دیگری از دست می رفت و این تیم در رسیدن به گل ناکام بود.بدون شک واکنش های ده خسوس در بسته ماندن دروازه ی شاگردان بوناچیچ بسیار موثر بود.
بازی در نیمه ی دوم در میانه میدان دنبال می شد و کمتر شاهد موقعیت های گل بر روی دروازه ی دو تیم بودیم.هر چه به دقایق پایانی بازی نزدیک می شدیم تلاش دو تیم برای کسب سه امتیاز بیشتر می شد.در وقت های تلف شده ی نیمه ی دوم و بر روی پرتاب بلند اوت از آندرانیک تیموریان،رضا خالقی فر موفق به گشودن دروازه ی سپیدرود شد که ره آورد آن دست اولین سه امتیاز برای گسترش فولاد بود.
سپیدرودی ها حال پس از گذشت سه هفته از بازی های با سه شکست در انتهای جدول قرار دارند.

سیاه جامگان-فولاد خوزستان
یک نیمه پرهیجان،یک نیمه سرد

بازی در نیمه ی نخست با درگیری های میانه میدان و برخورد های فیزیکی و دوندگی های بی امان دو تیم دنبال شد.
بازی سریع دو تیم در پانزده دقیقه ی پایانی این نیمه باعث شد سه گل از خط دروازه ها عبور کند که دو گل سهم فولادی ها و یک گل سهم سیاه جامگان میزبان بود.
در این نیمه عبدالله ناصری ستاره ی میدان بود و هر دو گل فولادی ها را پایه گذاری نمود.
میثاقیان که در دو هفته ی ابتدایی لیگ نتایج قابل قبولی کسب کرده بود و نمی خواست در خانه مغلوب حریف خوزستانی خود گردد در شروع نیمه ی دوم خط دفاع تیم اش را ترمیم کرد.میثاقیان سپس برای پردامنه کردن حملات تیم خود یونس شاکری را روانه ی میدان کرد.اما بی برنامه گی های این تیم در حمله مانع از خلق موقعیت و رسیدن به گل می شد.تک موقعیت سیاه جامگان جوانان را در دقایق پایانی حامد لک به خوبی مهار کرد تا ضمن ناکامی سیاه جامگان اولین سه امتیاز فصل به حساب شاگردان پورموسوی واریز گردد.

استقلال تهران-تراکتورسازی تبریز
تماشاگر پسند اما کم گل

دو تیم در شرایط مشابهی مقابل هم صف آرایی کردند.استقلال میزبان از دو بازی قبلی خود صاحب یک امتیاز و تراکتور هر دو دیدار را واگذار کرده و در صدد کسب اولین امتیاز از ورزشگاه ازادی بود.بازی از سوی هر دو تیم درگیرانه آغاز شد.محمد نوری و مخوب کیانی در یک سو و روزبه چشمی و امید نورافکن در سوی دیگر بار ها در جدال های رو در رو مقابل یکدیگر قرار گرفتند.در عین حال که بازی درگیرانه ای را شاهد بودیم باید به این نکته اذعان کنیم که بازی از سرعت قابل قبولی نیز برخوردار بود.در نیمه ی اول موقعیت هایی نیز بر روی دروازه ها ایجاد شد اما با بی دقتی مهاجمان دو تیم از دست رفتند.این در حالی بود که موقعیت های ایجاد شده توسط استقلالی ها بسیار ایده آل بود.
در حالی که بازی در نیمه ی اول می رفت تا با نتیجه ی مساوی به پایان رسد شوت سرکش و غافلگیر کننده ی سرور جباروف به کل تبدیل شد تا استقلال پس از دویست و بیست و دو دقیقه در لیگ هفدهم به گل برسد.از طرفی گل جباروف سومین گلی بود که تراکتورسازی در این فصل از پشت محوطه ی جریمه دریافت می کند.
با شروع نیمه دوم تراکتورسازی حملات بیشتری را روی دروازه ی استقلال تدارک دید و یاران یحیی گل محمدی بیشتر سعی می کردند در عمق خط دفاعی استقلال را هدف قرار داده و به گل برسند.هر چه به انتهای بازی نزدیک می شدیم منصوریان بیشتر به فکر حفظ نتیجه می بود و تا جایی که جباروف را از بازی خارج و جباری را برای میدان داری و حفظ توپ بیشتر به میدان آورد.آبی های پایتخت برای استفاده از ضد حملات مهدی قائدی را روانه ی میدان کردند اما این بازیکن جوان توسط مدافعان تراکتورسازی به طور کامل مهار شده بود و اجازه ی انجام حرکت مثبتی به او داده نشد.
حرکات سریع و انفجاری مهدی شریفی و درگیری های فیزیکی و نبرد های تن به تن فرزاد حاتمی با مدافعان استقلال دردسرهای زیادی برای این تیم ایجاد کرد.حتی تیرک دروازه آبی ها در نیمه ی دوم لرزید اما دروازه ی شان گشوده نشد.
تراکتور سومین دیدار پیاپی خود در لیگ هفدهم را نیز واگذار کرد اما نباید از بازی شجاعانه شاگردان یحیی گل محمدی به راحتی گذر کرد.تبریزی ها با توجه به اینکه با مشکلات جذب بازیکن رو به رو هستند تا جایی که مجبورند از شهرام گودرزی مهاجم در پشت مدافع چپ استفاده کنند اما بازی تماشاگر پسند و روان این تیم نوید روز های خوب را به هواداران تیم می دهد و بدون شک تراکتورسازی به زودی از انتهای جدول جدا خواهد شد.
در آن سو منصوریان و شاگردانش با کسب اولین سه امتیاز فصل به وضعیت خود در جدول سر و سامانی داده و فشار عدم کسب پیروزی و همچنین فشار رسانه ها را تا حدودی مهار کرده و به بازی های آینده امیدوارانه تر نگاه خواهد کرد.

پیکان-ذوب آهن
تقسیم امتیاز آقا معلم و ژنرال

بازی با حملات سازمان یافته و منسجم ذوب آهن آغاز گردید و این تیم در همان دقایق ابتدایی بازی فشار بی امانی بر روی دروازه ی میزبان وارد کرد.موقعیت های ذوب آهن از دست می رفتند و پیکانی ها نیز چشم به ضد حملات داشتند.عملا در این نیمه شاهد بازی یک طرفه بودیم.در شروع نیمه ی دوم پیکانی ها که نمی خواستند در خانه امتیاز از دست دهند بازی را تهاجمی آغاز کردند و ذوب آهن نیز روند نیمه ی اول را در پیش گرفته بود.همین انر باعث شد تا در نیمه ی دوم شاهد یک بازی جذاب و دیدنی از طرف هر دو تیم باشیم.در دقیقه ی هفتاد بازی مدافع گرجستانی ذوب آهن از بازی اخراج و کار برای شاگردان امیر قلعه نوعی دشوار گردید.
حال ذوب آهن بیشتر به فکر دفاع کردن بود و پیکانی ها نیز هجومی تر کار را دنبال می کردند.
در دقایق پایانی پیکان تیرک دروازه اصفهانی ها را به لرزه در آوردند اما موفق به گشودن دروازه نشدند تا این دیدار با تقسیم امتیاز برای هر دو تیم به پایان برسد.

سپاهان اصفهان-پارس جنوبی جم
شگفتی سازی ادامه دارد

سپاهان که در هفته ی گذشته سنگین ترین شکست تاریخ لیگ برتر خود را متحمل شده بود امید فراوان داشت تا بتواند با پیروزی مقابل صدرنشین و البته پدیده ی این روزهای لیگ هفدهم به وضعیت خود در جدول سر و سامانی دهد.بازی با حملات دو تیم بر روی دروازه ها آغاز گردید و کمتر شاهد بازی در میانه میدان بودیم‌.بازی جسورانه ی شاگردان تارتار به جذابیت بازی افزوده بود.
در شروع نیمه ی دوم و در اولین موقعیت ایجاد شده بر روی دروازه ی پارس جنوبی جم شاهین ثاقبی گل اول دیدار را برای سپاهان به ثمر رساند.تارتار که نمی خواست بازی را واگذار کند آلویس نانگ گلزن را به میدان فرستاد و این بازیکن دقایقی پس از ورود با گرفتن پنالتی برای تیم اش و اخراج دروازه بان سپاهان تاثیر خود را بر بازی گذاشت.
با اخراج صدقیان،کیخسروی دروازه بان چهارم و هجده ساله این تیم در درون دروازه قرار گرفت و در عین ناباوری پنالتی امید سینگ را نیز مهار کرد تا قهرمان بازی برای سپاهانی ها لقب گیرد.
شاگردان تارتار که برای رسیدن به گل بی تابی می کردند،حملات فراوانی را بر روی دروازه ی سپاهان تدارک دیدند تا اینکه در وقت های تلف شده ی بازی موفق به گشودن دروازه ی سپاهان گردیدند تا علاوه بر جبران نتیجه با هفت امتیاز در رده دوم جدول جای گیرند و به شگفتی سازی و ماجراجویی خود در لیگ هفدهم ادامه دهند.

صنعت نفت آبادان-پدیده
گرما حریف اصلی پدیده بود

بازی با میدان داری پدیده شروع شد اما رفته رفته آبادانی ها ابتکار عمل را در اختیار گرفتند و سعی می کردند از کانال های کناری به دروازه ی پدیده نزدیک شوند.جاسم کرار که در ضربات شروع مجددا تبحری خاص دارد بر روی یکی از همین ضربات سزار برزیلی را در موقعیت گل قرار داد و او نیز به زیبایی دروازه ی پدیده را گشود.بعد از به ثمر رساندن گل گویی نفتی ها تمایلی به حمله نداشته و پدیده نیز توان نزدیک شدن به دروازه ی صنعت نفت را نداشت.پدیده سعی می کرد با شوت های از راه دور دروازه ی شاگردان کمالوند را تهدید کند و نفتی ها نیز در فکر استفاده از ضد حملات بودند.
در یک ضد حمله نفتی های آبادان توسط پریرا به گل دوم خود رسیدند تا علاوه بر پیروزی در این دیدار پریرا زننده ی گل شصتم لیگ برتر بوده و پدیده اولین شکست فصلش را تجربه کند.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .