برادر کشی ممنوع !زمان ارسال : شنبه, ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۷, ۱۳:۲۲   توسط : مدیریت

برادر کشی ممنوع !⛔️ برادر کُشی !

✅ ریشه دار چون نساجی ، شگفتی ساز مثل بابل / صیادان غیر بومی ، در پی گِل آلود کردن آب زُلالِ سواحل دریای خزر !

✍ میلاد فاندر

○ در فصلی که تمامی فعل و انفعالات لیگ یک ، حول محور این دو باشگاه محبوب مازنی و حواشی پیرامون شان می چرخد ، هواداران پر شمار فوتبال در مازندران امید دارند که در بد بینانه ترین حالت ممکن ، حداقل یک سهمیه لیگ برتری پس از سال ها به دست آورند !

○ آمدنی ها آمده اند و می آیند و رفتنی ها نیز رفته اند و می روند و در این میان دسیسه چینان و اختلاف افکنان بدانند ، این تنها نام نامی مازندران است ، که بر تارَک نمایندگان این دیار در هر عرصه ای خواهد درخشید ؛

○ مازندران گیلان نشود که تا چندین سال پیش و با حضور داماش شهر باران در سطح اول و دیدار شان با ملوانان مُرداب انزلی ، هوا داران شان در چشم به هم زدنی و در پَسِ فضای مسمومی که جریان داشت ، به جان یک دیگر افتاده و تسویه حساب های شخصی شان به بیرون از دایره فوتبال نیز کشیده شد !

○ فوتبال که به عنوان عنصری برای بهبود روابط میان ملت ها شناخته می شود ، اما تجربه نشان داده است در استان های شمالی ایران ، مع الاسف بانیِ اختلافات بنیادین میان شهر های همجوار می شود ، که نمونه اش در گذشته و در بین گیلکی های پر شور دیده شده و امروز نبود شوق فوتبال در رشت و انزلی ، مصادف شده است با پائین آمدن هیجانات منفی و پایان نسبی اختلافات بین مردمان دو شهر همزبان ، و البته به قیمت نابودی این ورزش !

○ قدر باید دانست وجود موهبتی به نام فوتبال را که اگر نباشد ، شوق نیست و در فرای بودن آن نیز ، هیجاناتی است که سطح تا ذیل آن باید مدیریت شود ، که در غیر این صورت آش همان آش است و کاسه همان کاسه !

○ در هیچ یک از استان های کشور و به طور مثال خوزستانی که در فصل آینده یحتمل چهار نماینده در لیگ برتر خواهد داشت ، یک در صد از اختلافات و عداوت های کنونی فوتبال در شمال ایران را در این چند سال در دل خود ندیده و این مصداق بارز آن جمله است : که از ماست که بر ماست !

○ یک نود و اَندی دقیقه تا پایان فستیوال لیگ یک بیش تر نمانده و انتظار می رود هر یک از هواداران این دو باشگاه ، تشویق و حمایت های شان اول در راستای صعود تیم شهر شان و دوم در پی صعود دیگر نماینده استان شان باشد ، که این مهم خواسته ، حرف دل و انتظار مردم خون گرم مازندران از هواداران متعصب و عاشق نساجی شهر خسته و جادو گران شهر بابل است ؛

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .