تقابل هائی خاص ، هیجان انگیز و انتقامیزمان ارسال : یکشنبه, ۲۷ اسفند, ۱۳۹۶, ۱۶:۴۰   توسط : مدیریت

تقابل هائی خاص ، هیجان انگیز و انتقامیتقابل هایی خاص،هیجان انگیز و انتقامی

قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا انجام شد و بازی بزرگ این مرحله بین فینالیست های سال گذشته برگزار خواهد شد‌.
بازی های این مرحله از رقابت ها را بررسی خواهیم کرد.

بارسلونا-رم
روی کاغذ قرعه خوبی نصیب کاتالان ها شده اما نباید فراموش کرد که شاگردان دی فرانچسکو در گروهی که اتلتیکو مادرید و چلسی حضور داشتند به عنوان تیم اول به مرحله حذفی صعود کرده و در چهار دیدار خانگی این فصل خود در لیگ قهرمانان به لطف درخشش آلیسون دروازه بان خود چهار کلین شیت داشته است.
رم که پس از ده سال به این مرحله پا گذاشته نمی خواهد این فرصت را به راحتی از دست داده و از گردونه رقابت ها کنار رود.چنگیز اوندر،جوان بیست ساله رم امید اول آن ها برای گلزنی است.
بارسا برای یازدهمین بار پیاپی به این مرحله رسیده و در بیست دیدار اخیر خانگی خود در لیگ قهرمانان صاحب نوزده برد و یک تساوی شده است.
والورده که در این فصل سیستم بارسلون را از چهار سه سه به چهار چهار دو تغیر داده بسیار امیدوار است با بازگشت دمبله به روز های اوجش بتواند از سد رم عبور کند.

لیورپول-منچستر سیتی
از پنج تیم انگلیسی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا تنها دو تیم به مرحله یک چهارم راه یافته اند که از قضا در این مرحله باید به مصاف هم بروند.این اتفاق حداقل این حسن را دارد که انگلیس پس از مدت ها در جمع چهار تیم یک نماینده خواهد داشت.اخرین انگلیسی حاضر در نیمه نهایی منچستر سیتی پلگرینی بود.
سیتی که خیالش از لیگ برتر راحت است تمرکزش را بر روی لیگ قهرمانان گذاشته و بسیار امیدوار است بتواند به جمع چهار تیم راه یابد.
شاگردان کلوپ در این فصل لیگ قهرمانان بیست و هشت بار گلزنی کرده اند،نه بار بیش از شاگردان گواردیولا اما ضعف خط دفاعی و دروازه بان لیورپول بر کسی پوشیده نیست.لیورپولی ها امید بسیاری به صلاح دارند تا او فرشته ی نجات این تیم لقب بگیرد.
لیورپول در کنار بارسلونا تنها تیم های بدون شکست این فصل لیگ قهرمانان اروپا هستند.

سویا-بایرن مونیخ
بایرن یوپ هاینکس هجومی و بی رحم است و با ضرب آهنگی خاص حریفان را به زانو در می آورد.این تیم چهار سه سه بازی می کند و توانسته یازده دیدار پیاپی را در لیگ قهرمانان اروپا پیروز شود.
سویا با کسب اولین برد خود مقابل تیم های انگلیسی در خانه ی حریف پس از شصت سال به این مرحله رسیده است.
پادشاه لیگ اروپا می خواهد شگفتی آفرین لیگ قهرمانان اروپا باشد.

یوونتوس-رئال مادرید
بازی بزرگ این مرحله را فینالیست های سال گذشته ی لیگ قهرمانان اروپا برگزار خواهند کرد.رئال در لالیگا و جام حذفی اسپانیا نتیجه نگرفته و تمام تمرکز و امیدش به لیگ قهرمانان اروپا است.یوونتوس حریف مورد علاقه ی رونالدو در لیگ قهرمانان می باشد و این بازیکن در پنج تقابل با این تیم موفق به زدن هفت گل شده و می خواهد هم چون فصل گذشته تیم اش را به مرحله ی بعدی رهنمون کند.
این قرعه فرصت مناسبی برای یووه است تا انتقام فینال سال گذشته را از رئال بگیرد.باید دید آلگری از آن شکست درس گرفته یا زیدان سپید ها را به کسب یک جام اروپایی دیگر امیدوار می کند.
این دو تیم تا کنون شش بار در مرحله ی حذفی اروپا به مصاف هم رفته اند که سهم رئال دو و یوونتوس چهار صعود بوده است.بن عطیه و پیانیچ غایبان یوونتوس در بازی رفت خواهند بود‌.
بازی های مرحله ی رفت چهاردهم و پانزدهم فروردین و بازی های دور برگشت بیست و یک و بیست و دوم فروردین سال نود و هفت برگزار خواهد شد تا چهار تیم نهایی مشخص شوند.
باید منتظر ماند و دید رم و سویا می توانند شگفتی ساز رقابت ها شوند و یوونتوس انتقام فینال سال گذشته را از رئال مادرید بگیرد یا خیر.

✍ سیدامین حسینی

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .