شگفتی پسران پارس در جنوبزمان ارسال : پنج شنبه, ۱۹ مرداد, ۱۳۹۶, ۰:۲۹   توسط : مدیریت

شگفتی پسران پارس در جنوبشگفتی پسران پارس در جنوب

شاید تا دو سال پیش کمتر کسی تیمی به نام پارس جنوبی جم را می شناخت.تیمی در لیگ دسته دوم با بازیکنانی گمنام و کاملا بومی و البته پرهوادار.وقتی با قهرمانی در لیگ دسته دوم به لیگ یک راه پیدا کردند نه تنها جم بلکه تمام استان بوشهر را شور و شعف فرا گرفت.فوتبال دوستان سرمست از داشتن نماینده در سطح دوم فوتبال ایران برای شروع مسابقات لیگ یک لحظه شماری می کردند.
با امدن تارتار آن هم در فاصله ای کم تا شروع مسابقات کمتر کسی فکر می کرد این تیم مدعی صعود باشد چه رسد به اینکه به لیگ برتر صعود کند.
در نهایت تارتار و شاگردانش صعودی زود هنگام به لیگ برتر داشته و قبل از هفته ی پایانی قهرمانی خود را در لیگ دسته اول و صعود به لیگ برتر مسجل کردند.
حال همه ی فوتبال دوستان برای فوتبال بوشهر و شهر جم و هم برای مهدی تارتار که در عین جوانی حال مربی با تجربه ای محسوب می شود احترام بیشتری قایل بودند.صعود پارس جنوبی جم گویای این بحث بود که مدیران باشگاه ها باید اعتماد بیشتری به مربیان جوان داشته باشند.
مدیران پارس جنوبی جم قرارداد مهدی تارتار را چندی پس از اتمام مسابقات لیگ یک تمدید نمودند و پس از استراحتی کوتاه تارتار و کادر اش کار خود را برای یک سال فوتبالی پرفشار و پراسترس آغاز کردند.
سیاست تارتار کاملا در نقل و انتقالات روشن بود.جذب بازیکنان با تجربه که به لحاظ فنی نیز در سطح بالایی قرارداشته باشند و جذب بازیکنان مستعد بومی.
تارتار کاملا چراغ خاموش و به دور از هیاهوی،بازیکنان مد نظرش را جذب می کرد.او تمرکز خود را بر روی ستون فقرات تیم اش گذاشت.محسن فروزان را در درون دروازه،محمد طیبی را در قلب خط دفاعی،میثم نقی زاده را در مرکز میدان و مهدی زبیدی و آلویس نانگ را در خط حمله جذب نمود‌.
علاوه بر بازیکنان نام برده او بازیکنانی نظیر مهدی عبدی،فرشاد سالاروند،وحید حمدی نژاد و ابراهیم صالحی که مهاجمی بومی و گل زن است را از فجر شهید سپاسی به تیم خود اضافه نمود.
هنگامی که تارتار از تیم اش به عنوان پدیده لیگ هفدهم نام برد همگان این حرف را مشابه گفته ی او بعد از صعود به لیگ برتر که صحبت از آسیایی شدن این تیم در طی برنامه ای چند ساله خبر داده بود،حرفی از روی احساسات و جوگیرانه قلمداد کردند.
اما نتایج این تیم تا بدین جا و مهم تر از آن طراوت بازی شاگردان تارتار به گونه َای است که ادعاهای این سرمربی جوان را دور از دسترس نمی داند.
پارس جنوبی جم جهت اردوی آماده سازی به ارمنستان سفر کرد و سپس اردویی را در کرج بر پا نمود.
پیوستن محمد طیبی به باشگاه القطر در حالی که با این تیم قرارداد امضا کرده بود شوک بزرگی به این تیم وارد کرد اما گویی تارتار به خوبی در این سال ها راه و روش جلوگیری از حاشیه را یاد گرفته است و به سرعت به این موضوع پایان و اختیارات را به طور کامل به باشگاه واگذار کرد.
هنگامی که این تیم برای برگزاری بازی اول به تبریز سفر کرد کمتر کسی فکر می کرد که آن ها با امتیاز به خانه برگردند اما تارتار و شاگردانش رویایی دیگر در سر داشتند.در این بازی پس از دریافت گل اول همگان بردی شیرین و راحت را برای شاگردان بوناچیچ متصور بودند اما جنوبی ها در همان نیمه ی اول هم گل را جبران کردند و هم پیروز به رختکن رفتند.
در نیمه ی دوم پارسی ها با اعتماد به نفسی بهتر به استقبال حریف آمده و با به ثمر رساندن دو گل دیگر شگفتی هفته ی اول را رقم زدند.
تارتار و شاگردانش در هفته ی دوم به دنبال اثبات شایستگی های خود بودند.آن ها پس از کش و قوس های فراوان بالاخره مجوز میزبانی در جم را دریافت کردند.
آن ها در صدد این بودند که نشان دهند برد هفته ی اول اتفاقی نبوده و شایسته ی تحسین هستند.
پارس جنوبی جم بازی را مقابل پیکان در هفته ی دوم طوفانی آغاز کرد و هنوز بازی جا نیفتاده بود که با به ثمر رساندن دو گل در همان پنج دقیقه ی ابتدایی کار را برای پیکانی ها سخت کرد.گل سوم جنوبی ها در دقیقه ی سی از راه رسید تا به نوعی پرونده ی بازی برای آقا معلم و شاگردانش بسته شود.
تارتار بعد از به ثمر رساندن این سه گل خط دفاع تیم اش را استحکام بیشتری بخشید.هر چند در ادامه دو گل دریافت کردند اما در نهایت با پیروزی از زمین خارج شده تا با شش امتیاز صدرنشین فوتبال ما در پایان هفته ی دوم باشد.بالاتر از تیم های پرستاره ای که هزینه های چند ده میلیاردی کرده اند.

شاگردان تارتار با حملات سریع از کناره های زمین به دروازه ی حریفان یورش برده و خطرساز می شود‌.مدافعان کناری این تیم به خوبی هنگامی که صاحب توپ هستند به مرکز زمین متمایل شده و با حرکات ترکیبی پشت محوطه ی جریمه خطرناک ظاهر می شوند و حریف را غافل گیر می نمایند.کافی است به پنالتی های گرفته شده در بازی هفته ی اول مقابل گسترش فولاد و سه گل از چهار گل این تیم در آن بازی و البته به گل های به ثمر رسیده توسط این تیم در هفته ی دوم مقابل پیکان رجوع کنید.
وینگرهای سریع و تکنیکی این تیم کار را برای هر حریفی سخت می کنند.به جرات می توان گفت به ثمر رساندن هفت گل توسط این تیم در دو هفته ی ابتدایی اصلا اتفاقی نبوده است.حرکات و جابجایی خط حمله ی این تیم و بازیکنانی هم چون علی دشتی،ابراهیم صالحی،امید سینگ و آلویس نانگ تهدیدی جدی برای هر تیمی خواهد بود.
آن ها در هنگام دفاع نیز یک تیم سازمان یافته اند.هر چند در عمق دفاع خود دچار مشکلاتی هستند اما در هنگام دفاع به خوبی فضا ها را پوشش داده و اصول دفاعی را به خوبی رعایت می نمایند.
تارتار و شاگردانش در تیم پارس جنوبی جم در این فصل قطعا حرف های زیادی برای گفتن خواهند داشت و تیمی خواهند بود که تیم های چند ده میلیاردی لیگ را به سختی به چالش خواهند کشید.جای تعجب نخواهد داشت اگر در اردوی بعدی تیم ملی بازیکنان این تیم توسط کارلوس کیروش سرمربی تیم ملی مورد آزمایش و تست قرار گیرند.
فوتبال ایران به احترام این تیم جنوبی و سرمربی جوان اش که به تازگی به عنوان بهترین مربی سال لیگ دسته اول نیز انتخاب گردیده است کلاه از سر بر می دارد و برای آن ها احترام بیشتری قایل خواهد بود.

سیدامین حسینینوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .