بررسی حریفان نمایندگان ایرلن در جام باشگاه های آسیا و گروه بندی ها ؛زمان ارسال : چهارشنبه, ۱۵ آذر, ۱۳۹۶, ۲۲:۲۱   توسط : مدیریت

بررسی حریفان نمایندگان ایرلن در جام باشگاه های آسیا و گروه بندی ها ؛کی با کی … ؟؟!!

در حالی که بیش از یک ماه از پایان مسابقات لیگ قهرمانان آسیا نمی گذرد فصل جدید این رقابت ها قرعه کشی شد تا تیم ها رقیبان خود را بشناسند.
پرسپولیس،استقلال و تراکتورسازی به طور مستقیم جواز حضور در مرحله ی گروهی را کسب نموده اند و ذوب آهن دیگر نماینده ی ما دهم بهمن ماه و در دیدار پلی آف به مصاف آیزول هند خواهد رفت تا در صورت برتری در این دیدار خانگی به مرحله ی گروهی لیگ قهرمانان آسیا راه یافته و کشورمان را صاحب چهارمین سهمیه نماید‌.
در گروه اول این رقابت ها الاهلی عربستان،الجزیره امارات،تراکتورسازی ایران و برنده ی دیدار نمایندگان قطر و ازبکستان قرار گرفتند.
در گروه دوم الدهیل قطر،الوحده امارات،لوکوموتیو ازبکستان با برنده ی دیدار ذوب آهن و آیزول هند مصاف خواهند کرد.
در گروه سوم پرسپولیس با السد قطر،الوصل امارات و برنده ی دیدار نمایندگان ازبکستان و اردن به رقابت خواهد پرداخت.
در گروه چهارم نیز که گروه مرگ این رقابت ها لقب گرفت،الهلال عربستان،استقلال تهران،الریان قطر و برنده ی دیدار نمایندگان امارات و بحرین قرار گرفتند.
نکته ی جالب و امیدوار کننده برای استقلالی ها اینکه در صورت غلبه العین بر نماینده بحرین و راهیابی به مرحله ی گروهی لیگ قهرمانان آسیا،استقلال دقیقا در گروهی قرار خواهد گرفت که پنج سال پیش با صدرنشینی از آن گروه به مرحله ی حذفی صعود و تا نیمه نهایی رقابت ها نیز پیش رفت.
طبق اعلام دبیر کل کنفدراسیون فوتبال آسیا در این فصل رقابت ها از کمک داور ویدئویی نیز استفاده خواهد شد و دیدار نمایندگان ایران و عربستانی در زمینی بی طرف برگزار خواهد شد.رو به رو نشدن پرسپولیس و ذوب آهن در مرحله گروهی رقابت ها با نمایندگان عربستان این شانس را به این تیم ها می دهد تا علاوه بر اینکه از حمایت های هواداران شان در تمامی بازی ها برخوردار باشند در هزینه های این تیم ها نیز صرفه جویی صورت گیرد.نباید فراموش کنیم که در منطقه ی غرب آسیا الشباب عربستان و نفت ایران به دلیل آن چه عدم کسب استاندارد های حرفه ای عنوان شد از این رقابت ها کنار گذاشته شدند.
نگاهی تفصیلی خواهیم داشت به گروه های چهارگانه منطقه ی غرب آسیا.

گروه اول:الاهلی عربستان نایب قهرمانی فصل گذشته لیگ این کشور را کسب کرد و در فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا با ذوب آهن هم گروه بود.این تیم در یک چهارم نهایی مقابل پرسپولیس از گردونه ی رقابت ها کنار رفت.
الجزیره امارات که میزبانی جام باشگاه های جهان را نیز به عهده دارد فصل گذشته با استقلال خوزستان هم گروه شده بود.این تیم هر چند در گروهش آخر شد اما تیمی متحول شده نسبت به سال گذشته است و می خواهد جبران مافات نماید.
تراکتورسازی تبریز که به عنوان تیم سوم کشورمان و نایب قهرمان جام حذفی به این رقابت ها پا گذاشته پس از یک فصل غیبت در آسیا بار دیگر به کارزار آسیایی قدم خواهد گذاشت.تبریزی ها اولین دیدار خود در لیگ قهرمانان امسال را بیست و سوم بهمن مقابل الاهلی عربستان و در کشور ثالث برگزار خواهند کرد.برنده ی دیدار الغرافه قطر و پاختاکور ازبکستان که فصل گذشته در این رقابت ها حاضر نبودند تکمیل کننده ی تیم های این گروه خواهد بود.

گروه دوم:الدهیل قطر قهرمان فصل گذشته ی لیگ این کشور است و فصل گذشته هم گروه استقلال خوزستان بود.این تیم در یک هشتم نهایی این رقابت ها مقابل پرسپولیس شکست خورد و لیگ قهرمانان آسیا را ترک کرد.در این گروه لوکوموتیو ازبکستان قهرمان فصل گذشته ی لیگ این کشور قرار دارد و در فصل جاری نیز توانست با شایستگی از عنوان قهرمانی خود دفاع کند.این تیم در فصل گذشته ی لیگ قهرمانان آسیا هم گروه استقلال بود و در این فصل رقابت ها حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت.دیگر تیم حاضر در این گروه الوحده امارات است که فصل گذشته در مرحله ی گروهی با پرسپولیس مصاف داشت‌ و در نهایت تیم چهارم گروه خود شد.برنده ی دیدار ذوب آهن اصفهان و آیزول هند چهارمین تیم این گروه خواهد بود.قهرمان هند برای رسیدن به مرحله ی گروهی لیگ قهرمانان آسیا باید دهم بهمن و در ورزشگاه فولادشهر دست به کار بزرگی زده و ذوب آهن را مغلوب سازد.شاگردان قلعه نوعی در صورت صعود به مرحله ی گروهی اولین دیدار خود را در بیست و سه بهمن و مقابل الدهیل در کشور قطر برگزار خواهند کرد.

گروه سوم:قهرمان فصل گذشته لیگ برتر ایران در حالی در این گروه قرار گرفت که قرعه ای به مراتب آسان تر نسبت به سال گذشته نصیب آن ها شد.صدرنشین مطلق این روزهای لیگ برتر،فصل گذشته در نیمه نهایی با قبول شکست مقابل الهلال از رسیدن به فینال بازماند.تقابل شاگردان برانکو مقابل ژاوی و پورعلی گنجی در تیم السد قطر دیدنی خواهد بود.سرخپوشان پایتخت باید اولین دیدار خود در لیگ قهرمانان امسال را بیست و چهارم بهمن و مقابل برنده دیدار نسف قارشی ازبکستان و الفیصل اردن را در تهران برگزار نماید.دیگر تیم این گروه السد قطر نایب قهرمان فصل گذشته لیگ قطر است.تیمی با کاپیتانی ژاوی و دو جین بازیکن مطرح و دارای کلاس جهانی.
الوصل امارات سومین تیم گروه سوم است.صدرنشین فعلی لیگ امارات در روزهای خوب اش به سر می برد و چشم انتظار شروع این رقابت ها است.برنده ی دیدار نسف قارشی ازبکستان و الفیصلی اردن در پلی آف لیگ قهرمانان اسیا کامل کننده ی تیم های این گروه است.

گروه چهارم:الهلال عربستان نایب قهرمان فصل گذشته ی لیگ قهرمانان آسیا و صدرنشین این فصل لیگ عربستان مدعی اول صعود از این گروه است.عربستانی ها فینال را به اوراواردز ژاپن واگذار کردند تا دست شان از رسیدن به جام دور بماند.آن ها با داشتن عمر الخربین مرد سال فوتبال آسیا در سال دوهزار و هفده قطعا یکی از مدعیان قهرمانی رقابت ها خواهند بود.استقلال تهران نایب قهرمان فصل گذشته لیگ برتر ایران نیز در این گروه قرار دارد‌.تیمی که فصل گذشته در مقابل العین تن به شکست داد و از گردونه رقابت ها کنار رفت‌.آبی های پایتخت اولین دیدار خود را بیست و چهار بهمن در زمین الریان قطر برگزار خواهند کرد.الریان که فصل گذشته ی لیگ قهرمانان آسیا در گروه پرسپولیس قرار داشت دیگر تیم این گروه است.
برنده ی دیدار العین امارات و المالکیه بحرین به عنوان تیم چهارم گروه معرفی خواهد شد.این دیدار در زمین العین برگزار خواهد شد و این تیم شانس زیادی برای رسیدن به مرحله ی گروهی دارد.العین فصل گذشته با حذف استقلال تهران به الهلال رسید و مقابل این تیم حذف شد.المالکیه بحرین که قهرمان لیگ این کشور است سال گذشته در لیگ قهرمانان آسیا حضور نداشته است.در صورت صعود العین به دور گروهی تقابل استقلال و این تیم می تواند برای آبی پوشان تهرانی جنبه ی انتقامی داشته باشد.قرار گرفتن شفر که زمانی در العین مربیگری می کرد در مقابل تیم سابق اش نیز می تواند بر جذابیت های این دیدار بیفزاید.
در مرحله ی حذفی این رقابت ها تیم های گروه اول و گروه سوم تقابل خواهند کرد و در آن سو تیم های صعود کننده ی گروه دوم در مقابل تیم های صعود کننده ی گروه چهارم قرار خواهند گرفت.در واقع این احتمال وجود دارد که تراکتورسازی و پرسپولیس و در آن سو ذوب آهن و استقلال در مرحله ی یک هشتم نهایی رودرروی هم قرار گیرند.
برای نمایندگان کشورمان آرزوی موفقیت نموده و امیدواریم امسال شاهد پایان ناکامی نمایندگان کشورمان در کسب عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا باشیم.

✍سیدامین حسینی

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .