اندر تب و تاب جام های جهانی !زمان ارسال : سه شنبه, ۳۰ آبان, ۱۳۹۶, ۰:۰۲   توسط : مدیریت

اندر تب و تاب جام های جهانی !با مشخص شدن سی و دو تیم حاضر در جام جهانی بدون شک همگان منتظر روز جمعه دهم آذر خواهند بود تا با انجام مراسم قرعه کشی در کاخ کرملین گروه بندی بزرگ ترین تورنمنت فوتبالی جهان مشخص گردد.ساعت ۱۶ به وقت محلی مهمانان بر روی فرش قرمز خواهند آمد و مراسم قرعه کشی ساعت ۱۸ آغاز خواهد شد‌ و پس از آن سر مربیان تیم ها به محل مصاحبه با رسانه ها خواهند آمد تا پاسخگوی خبرنگاران باشند.
گری لینکر و ماریا کوماندنایا به عنوان مجریان مراسم قرعه کشی معرفی شده اند.
حال سی و دو تیم حاضر در این رقابت ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

۱-روسیه
میزبان جام جهانی بدون حضور و شرکت در مسابقات انتخابی پا به این رقابت ها خواهد گذاشت.تیمی که در بازی های تدارکاتی خود قدرتمند نشان نداده و به نظر می رسد قرعه ی خوبی برای سایر تیم ها در سید یک خواهد بود.

۲-برزیل
پر افتخار ترین تیم جام جهانی اولین تیمی بود که جواز حضور در روسیه را کسب کرد.سلاطین سامبا که در تمام ادوار جام جهانی حضور داشته اند با چهل و یک امتیاز به عنوان تیم نخست منطقه ی آمریکای جنوبی به روسیه پا خواهند گذاشت.ژسوس با هفت گل زده بهترین گل زن این تیم در مرحله ی مقدماتی رقابت ها بود.طبق گزارش سایت ترانسفر مارکت برزیل با ششصد و هفتاد و یک میلیون یورو گران قیمت ترین تیم حاضر در جام جهانی خواهد بود.

۳-ایران
شاید خودشان هم تصور نمی کردند جز دو تیم اولی باشند که جواز حضور در جام جهانی را دریافت می کنند.یوز های ایرانی برای پنجمین بار مسافر جام جهانی خواهند بود در سید سه قرار گرفته اند و امید زیادی دارند تا به مرحله ی حذفی صعود نمایند.شاگردان کی روش باید در اولین بازی با یکی از تیم های صربستان،نیجریه،مراکش و پاناما دیدار کنند.کی روشی که به نقل از سایت نارود دستمزدی بیش از لوپتگی،دشان و تابارز دریافت می نماید.ایران یکی از هشت تیمی است که بدون شکست به جام جهانی صعود کرده و بهترین گلزن آن ها در مرحله ی مقدماتی مهدی طارمی با هشت گل زده بود.طبق نظر سنجی تیم مورد علاقه ی آن ها برای هم گروهی از سید یک روسیه و از سید دو اسپانیا است.این تیم به لحاظ دنبال کننده در صفحات اجتماعی در رده سی ام تیم های حاضر در جام جهانی قرار دارد.

۴-ژاپن
سامورایی ها در دوره های اخیر پای ثابت جام جهانی بوده اند و یک سهمیه از آسیا را از آن خود کرده اند.پسران سرزمین آفتاب که برای ششمین بار به جام جهانی راه یافته اند می خواهند برای سومین بار به مرحله ی یک هشتم نهایی قدم گذارند.

۵-مکزیک
مکزیک با بیست و یک امتیاز به عنوان تیم نخست منطقه ی کونکاکاف به جام جهانی صعود کرد.این تیم به لحاظ دنبال کننده در صفحات اجتماعی در رده نخست تیم های حاضر در جام جهانی قرار دارد.هواداران مکزیک تا بدین جا پس از روسیه و آرژانتین بیشترین بلیط را برای تماشای مسابقات جام جهانی روسیه خریداری نموده اند.

۶-بلژیک
این تیم از سال دو هزار و نه در مسابقات مقدماتی جام جهانی مغلوب نشده است.آن ها در این مدت صاحب هفده برد و سه تساوی شده اند.بلژیک به همراه آلمان با چهار و سه دهم گل هجومی ترین تیم های دور مقدماتی بودند.لوکاکو با یازده گل بهترین گل زن این تیم در دور مقدماتی بود.

۷-کره جنوبی
پسران مدار سی و هشت درجه به همراه بهترین گل زن خود در دور مقدماتی،سون هیونگ مین که در تاتنهام توپ می زند در رویای حضور در بین چهار تیم پایانی به سر می برند.اتفاقی که در سال دو هزار دو افتاد و بعید به نظر می رسد بار دیگر تکرار شود.

۸-عربستان
پس از چند دوره غیبت بار دیگر به جام جهانی صعود کرده اند و امید زیادی به ساق های الهساوی دارند‌.مهاجمی که در دور مقدماتی با شانزده گل زده بهترین گل زن مرحله مقدماتی در آسیا لقب گرفت.

۹-آلمان
مشتریان همیشگی جام جهانی و قهرمان دوره قبل این رقابت ها با صد در صد پیروزی در مرحله ی مقدماتی و بدون از دست دادن امتیاز پا به روسیه خواهد گذاشت.کیمیچ با نه پاس گل و تونی کروس با هشتصد و بیست و شش پاس صحیح در منطقه ی اروپا در این زمینه ها رکورد دار بودند.بدون شک مانشافت یکی از بخت های نخست قهرمانی جام جهانی دو هزار و هجده روسیه خواهد بود.

۱۰-انگلیس
قهرمانی جام جهانی زیر هفده و زیر بیست ساله های جهان باعث شده آن ها رویای قهرمانی در جام جهانی روسیه را در سر بپرورانند اما به خوبی می دانند برای تحقق این رویا کار سختی در پیش دارند.بهترین گل زن این تیم در دور مقدماتی هری کین با پنج گل زده بود.

۱۱-اسپانیا
ماتادورها در گروهی که ایتالیا قرار داشت با اقتدار به جام جهانی صعود کردند و یکی از بخت های قهرمانی به شمار می روند.

۱۲-نیجریه
نیجریه در کنار سنگال و تونس در منطقه ی آفریقا بدون شکست راهی روسیه شد.

۱۳-کاستاریکا
این تیم در منطقه کونکاکاف پس از مکزیک قرار گرفت و جواز حضور در جام جهانی را کسب کرد و امید

وار است با درخشش بازیکنانی چون کیلور ناواس،برایان رویز و جوئل کمپل حضور در مرحله ی یک چهارم نهایی جام جهانی را که در دوره قبل برای آن ها اتفاق افتاده بود تکرار نماید.

۱۴-لهستان
مهاجم این تیم لواندوفسکی با شانزده گل زده،گل زن ترین مهاجم دور مقدماتی رقابت های جام جهانی در قاره ی اروپا لقب گرفت.گل های زده ی این بازیکن بیش از گل های زده ی هفت تیم حاضر در این رقابت ها بود.

۱۵-مصر
پس از بیست و هشت سال غیبت در جام جهانی بار دیگر پر افتخار ترین تیم قاره ی آفریقا در مهم ترین تورنمنت فوتبالی دنیا حضور می یابد.محمد صلاح با دو گل خود در روز پایانی مرحله ی مقدماتی علاوه بر اینکه شاگردان هکتور کوپر کهنه کار را راهی جام جهانی کرد خود نیز با پنج گل زده،گل زن ترین بازیکن تیم اش در دور مقدماتی لقب گرفت.الحضری کاپیتان مصری ها با چهل و چهار سال سن،مسن ترین بازیکن رقابت ها خواهد بود و رکورد مسن ترین بازیکن حاضر در تمام ادوار جام جهانی را نیز به نام خود ثبت خواهد کرد.

۱۶-ایسلند
پسران سرزمین یخ های جاودان با تشویق منحصر به فرد هوادارانش و پس از درخشش در یورو دو هزار و شانزده به روسیه سفر خواهند کرد و اولین حضور خود در جام جهانی را جشن خواهند گرفت.تنها ایسلندی ها در جام جهانی از برند ارییا برای تهیه البسه خود استفاده خواهند کرد.

۱۷-صربستان
عقاب های سفید در میان تعجب همگان جواز صعود مستقیم به جام جهانی را کسب کردند و با تکیه بر بازیکنانی چون ایوانوویچ،نمانیا ماتیچ و کولاروف در پی درخشش در جام جهانی هستند.این تیم اولین بازی رسمی خود را تحت نام صربستان در آگوست دو هزار و شش با پیروزی سه بر یک مقابل چک آغاز کرد.

۱۸-پرتغال
قهرمان اروپا که رونالدو بهترین بازیکن سال جهان را نیز در اختیار دارد بالاتر از سوئیس به جام جهانی صعود کرد.

۱۹-فرانسه
قهرمان جام جهانی نود و هشت و نایب قهرمان جام جهانی دو هزار و شش در حالی به جام جهانی پا خواهد گذاشت که هواداران این تیم در استرس بودن یا نبودن بنزما در این تورنمنت به سر می برند.بنزما اخیرا در مصاحبه ای اذعان داشته تا زمانی که دشان سکان هدایت خروس ها را به عهده داشته باشد او به تیم ملی دعوت نخواهد شد.

۲۰-اروگوئه
اروگوئه به عنوان دومین تیم منطقه ی آمریکای جنوبی به جام جهانی صعود کرد و کاوانی مهاجم این تیم با ده گل زده عنوان آقای گلی این منطقه را کسب کرد.

۲۱-آرژانتین
نایب قهرمان دوره ی گذشته تا آستانه ی حذف از رقابت ها هم پیش رفت اما نابغه ی به نام مسی با هتریک خود بلیط روسیه را برای آن ها اکی کرد تا در کنار لوئیز سوارز با بیست و یک ‌گل زده در تاریخ رقابت های مقدماتی جام جهانی در منطقه ی آمریکای جنوبی رکورد دار گردد.پس از این دو بازیکن هرنان کرسپو دیگر مهاجم آبی سلسته با نوزده گل قرار دارد.

۲۲-کلمبیا
پکرمن سرمربی این تیم با داشتن بازیکنانی هم چون خامس،فالکائو و کوادرادو قطعا به نتیجه ای بهتر از مرحله ی یک هشتم نهایی که در برزیل به آن راه یافته بودند فکر خواهد کرد.

۲۳-پاناما
ارزان ترین قیمت ترین تیم حاضر در جام جهانی روسیه به گواه سایت ترانسفر مارکت با پنج و نیم میلیون یورو در حالی برای اولین بار به جام جهانی صعود کرده است که با چهل و هشت درصد پیروزی در دیدار های خود،کمترین درصد برد را در مرحله ی مقدماتی بین تیم های حاضر در جام جهانی دارد.جالب تر اینکه این تیم با تفاضل گل منفی به جام جهانی صعود کرده است.

۲۴-سنگال
شگفتی ساز جام جهانی دو هزار و دو که به مرحله ی یک چهارم نهایی نیز راه یافت برای دومین بار به جام جهانی صبود کرده است.آن ها در جام جهانی امید زیادی به درخشش ستاره ی خود موسی سو دارند.

۲۵-مراکش
شیر های اطلس برای چهارمین بار به جام جهانی صعود کرده اند.بن عطیه مطرح ترین بازیکن این تیم در جام جهانی خواهد بود.

۲۶-تونس
عقرب های کارتاژ بالاتر از کنگو و بدون شکست راهی روسیه شدند.آن ها به لحاظ دنبال کننده های صفحات اجتماعی در بین تیم های حاضر در جام جهانی در رتبه ی آخر قرار دارند.تونس در جام جهانی تنها تیمی خواهد بود که برند آل اسپرت را برای البسه خود انتخاب کرده است

۲۷-سوئیس
سوئیس پس از سه دوره غیبت برای یازدهمین بار به جام جهانی صعود کرد.آن ها در پلی آف از سد ایرلند شمالی گذشتند و راهی روسیه شدند.

۲۸-کرواسی
شاگردان دالیچ با عبور از یونان در پلی آف برای پنجمین بار به جام جهانی صعود کردند.در دور مقدماتی جام جهانی راکیتیچ و مودریچ مهره های کلیدی برای کروات ها به شمار می آمدند و مانزوکیچ با پنج گل زده بهترین گل زن این تیم در این رقابت ها بود.

۲۹-سوئد
عبور از ایتالیا برای رسیدن به جام جهانی نیاز به یک معجزه داشت که شاگردان اندرسون آن را رقم زدند.شاید این تیم بتواند خاطرات خوب سوئد جام جهانی هزار و نهصد و نود و چهار آمریکا را زنده کند.

۳۰-دانمارک
وایکینگ ها به عنوان آخرین تیم منطقه ی اروپا جواز حضور در روسیه را کسب کردند.هتریک اریکسن در پلی آف و در بازی برگشت مقابل جمهوری ایرلند کمک زیادی به آن ها در رسیدن به جام جهانی نمود.اریکسن بدون شک بهترین بازیکن دانمارک در مرحله ی مقدماتی بود که توانست یازده گل در دوازده بازی به ثمر رساند.دانمارکی ها برای پنجمین بار در جام جهانی حاضر خواهند بود.

۳۱-استرالیا
تیم کهیل با زدن نه گل کمک زیادی به کانگورو ها برای صعود به جام جهانی نمود.دو گل او به بحرین در پلی آف مقدماتی جام جهانی به این زودی از ذهن هواداران استرالیایی پاک نخواهد شد.نباید فراموش کرد که کهیل بیش از سی و هشت سال سن دارد.

۳۲-آخرین تیمی که مجوز حضور در روسیه را بدست اورد پرو بود.تیمی که به عنوان پنجمی منطقه ی آمریکای جنوبی دست یافت و راهی پلی آف شد.آن ها توانستند از سد نیوزیلند عبور کنند و راهی جام جهانی روسیه شوند.آخرین حضور پرو در جام جهانی به سال هزار نهصد و هشتاد و دو بر می گردد،چیزی حدود سی و شش سال قبل.حال شاگردان گارکا می توانند در روسیه خودنمایی کنند.پرو همانند صربستان در جام جهانی از برند آمبرو برای تهیه البسه خود استفاده خواهد کرد.

در جام جهانی روسیه بیست و یک تیم از برند آدیداس و ده تیم از برند نایک برای تهیه البسه خود استفاده خواهند نمود.
تیم های چون الجزایر،بوسنی،کامرون،شیلی،ساحل عاج،اکوادور،امریکا،غنا،هلند و ایتالیا در جام جهانی دو هزار و چهارده برزیل حضور داشتند و در جام جهانی دو هزار و هجده روسیه غایب خواهند بود.
شیلی،نیوزیلند،کامرون و آمریکا در سال دوهزار و شانزده و دوهزار و هفده قهرمان قاره های خود شده بودند و نتوانستند جواز حضور در جام جهانی روسیه را کسب نمایند.نکته ی جالب توجه این که در بین تیم های نام برده شده آمریکا پس از هفت دوره از رسیدن به جام جهانی باز مانده است.
قاره ی آسیا برای اولین بار دارای پنج نماینده در جام جهانی خواهد بود و نکته ی آخر اینکه تیم های برزیل،آلمان،آرژانتین،اسپانیا،فرانسه،مکزیک،کره جنوبی و ژاپن نه تیمی هستند که از جام جهانی سال هزار نهصد و نود و هشت فرانسه به بعد در تمامی تورنمنت های جام جهانی حضور داشته اند.

✍ سیدامین حسینی

برچسب :نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .