نبرد اندیشه ها ، در گلزن کرشن ؛زمان ارسال : سه شنبه, ۲۸ شهریور, ۱۳۹۶, ۱۰:۴۲   توسط : مدیریت

نبرد اندیشه ها ، در گلزن کرشن ؛امشب واز ساعت ۲۳ به وقت ایران،دو تیم پرطرفدار شالکه صفر-۴ و بایرن مونیخ در مهمترین و حساس ترین دیدار هفته پنجم بوندسلیگا در ورزشگاه فلتینس آرنای شهر گیلزن کیرشن واقع درغرب آلمان،به مصاف هم می روند.تیم فوتبال شالکه که به همراه دورتموند وبایرن ، یکی از سه تیم پرطرفدار فوتبال آلمان بشمار می رود، در منطقه صنعتی روهر واقع در ایالت وستفالن درغرب آلمان که منطقه ی معادن زغال سنگ آلمان است، و بیشتر ساکنان آن را کارگران تشکیل می دهند قرار دارد.به همین دلیل بیشتر هواداران شالکه را کارگران معادن زغال سنگ تشکیل می دهند که عاشقانه این تیم را دوست دارند وبشدت ازآن حمایت می کنند. به همین خاطر به این تیم لقب معدنچیان نیز، داده اند.آبی پوشان شالکه، فصل جاری بوندسلیگا را بخوبی آغاز کردند.بازی این دوتیم آبی وقرمز فوتبال آلمان ، همیشه یکی ازدیدار های مهم و حساس بوندس لیگا بشمار می رود،به همین دلیل ،تماشاگران زیادی را راهی ورزشگاه می کند، و مردم فوتبالدوست آلمان را،به پای گیرنده های تلویزیونی می کشاند.وضعیت و شرایط حال حاضر این دو تیم در جدول رده بندی نیز، حساسیت این دیدار و بازی را ،دوچندان می کند.البته همواره بازی شالکه و دورتموند که در یک منطقه جغرافیایی قرار دارند،بیشتر از بازی امشب، بایرن وشالکه درفوتبال آلمان حساس است،زیرا دربی معروف آلمان را دوتیم شالکه و دورتموند تشکیل می دهند.
شاگردان آبی پوش دومنیکو تدسکو مربی آلمانی-ایتالیایی و جوان و با انگیزه ی شالکه،همانطور که در بالا گفته شد، فصل جاری را فوق العاده شروع کرده اند،زیرا آنها از ۴دیدار شروع فصل، صاحب ۳برد شده اند و تاکنون نتایج ایده آلی را کسب کرده اند. شالکه در آخرین دیدار خود،با گل گورتسکا بازیکن جوان وملی پوش خود که درآخرین دقایق بازی بثمر رسید،پیروزی دیگر برای شالکه،در زمین وردربرمن، آن هم درحالی که بایک گل عقب بودند،بدست آوردند تا درکورس بالای جدول همچنان،باقی بمانند.تدسکو در بازی امشب ازسیستم همیشگی اش، ۳-۴-۳استفاده می کند واز فاهرمن درون دروازه استفاده می کند. از کهرر ،نالدو ،و ناستازیچ بعنوان سه مدافع مرکزی بهره می گیرد. بن طالب و گورتسکا درنقش دوهافبک مرکزی در بازی امشب بکار گرفته میشوند. حضور این دو بازیکن از نقاط قوت تیم تدسکو در تمام بازی ها محسوب می شوند. کالیگبوری و اوژیپکا، بعنوان دو وینگر راست وچپ مورد استفاده قرار می گیرند. هاریت و کونوپلیانکا ،درسمت راست وچپ خط تهاجمی شالکه بکار گرفته میشوند. واز بورگزتالر بعنوان نوک هدف در دیدار امشب، استفاده می کند .شالکه دراین دیدار فقط از خدمات الساندرو شوپف به علت مصدومیت محروم است.
درآن سوی زمین شاگردان آنجلوتی قرار دارند که پس از باخت از هوفنهایم، توانستند در برابر ماینس، عملکرد بسیار خوبی داشته باشند.آنها در یک بازی تهاجمی وجذاب ماینتس را با۴گل درهم شکستند،و همین پیروزی سبب شد مونیخی ها ، به رده سوم جدول دست یابند. اما مصدومیت نویر در تمرینات دیروز و احتمال دوری دوماهه او ،خبر نا امید کننده ای بود،که در اردوی باواریایی ها ،پیچید.نویر بطور یقین بازی امشب را از دست خواهد داد واین خبر ناگواری بود که هواداران بایرن را از بابت دروازه بسیار مغموم کرد. کارلتو امشب دربازی مقابل شالکه ممکن است ازمدل ۴-۳-۳استفاده کند ودرغیاب نویر،مجددا از اولریخ ،در درون دروازه استفاده کند.هوملز ،مارتینز ،کیمیش و رافینیا ،خط دفاعی چهار نفره بایرن را شکل می دهند.تیاگو آلکانتارا بعنوان هافبک مرکزی، بازی می کند واز ویدال و تولیسیو درسمت چپ وراست خط میانی استفاده میشود.ریبری و مولر بعنوان دو وینگر چپ وراست در دیدار امشب وارد بازی میشوند. ونهایتا لواندوفسکی، بعنوان نوک هدف در بازی بکار گرفته میشود.بایرن در این دیدار به علت مصدومیت نمی تواند از خوان برنات و داوید آلابا، آرین روبن استفاده کند.البته بازی کردن آلابا درهاله ای ازابهام قرار دارد.
به اتفاق به آمار وارقام مربوط به این دوتیم آلمانی می پردازیم تا زودتر وارد فضای این بازی حساس وهیجان انگیز شویم.
این دو تیم در فصل اخیر۳ بار روبروی هم قرار گرفته بودند که نتیجه آن ۲پیروزی برای بایرن بود.و یک بازی نیز به تساوی کشیده شد.
این دو تیم آبی وقرمز فوتبال آلمان، تاکنون در۹۴ بازی در بوندس لیگا به مصاف هم رفته بودند.که سهم شالکه ۱۸پیروزی بوده ، و بایرنی ها توانسته اند که ۴۸بار پیروز میدان باشند، و ۲۸بازی نیز، کار به تساوی کشیده شده است.
بایرن مونیخ در ۱۵دیدار اخیر خود در برابر شالکه در کلیه ی رقابت ها ،نباخته است. آخرین پیروزی شالکه درورزشگاه آلیانز آرنای مونیخ رقم خورده بود ،که با تنها گل رائول بدست آمده بود.شالکه در۹ دیدار آخرش در ورزشگاه فلتینس آره نا، شکستی را متحمل نشده است. تدسکو با کسب ۹ امتیاز در ۴ هفته ابتدایی این فصل بوندسلیگا، بهترین عملکرد برای یک سرمربی تازه وارد در باشگاه شالکه ازفصل ۲۰۰۷ ،تاکنون به حساب می آید. کلاوس فیشر بهترین گلزن تاریخ باشگاه شالکه محسوب می شود ،حال آن که گردهارد مولر بهترین گلزن تاریخ باشگاه بایرن مونیخ بشمار می رود. قابل ذکر که آدولف هیتلررهبر نازی ها و مسبب اصلی جنگ جهانی دوم ،یکی از طرفداران تیم شالکه بود.این دیدار می تواند ازجذابیت وزیبایی خاصی برخوردار باشد،زیرا هردو تیم برای رسیدن به دورتموند صدرنشین،نیاز مبرمی به هرسه امتیاز این بازی دارند.به همین دلیل ،هم بایرن مهمان وهم شالکه ی میزبان، به دنبال ارائه بازی تهاجمی هستند تا با کسب هرسه امتیاز بازی،همچنان درکورس قافله نشینان بالای جدول باقی بمانند

امین یزدانی

برچسب :نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .