ظهور رگه های انتقام ، در نیوکمپ پارک !زمان ارسال : سه شنبه, ۲۱ شهریور, ۱۳۹۶, ۸:۵۰   توسط : مدیریت

ظهور رگه های انتقام ، در نیوکمپ پارک !امشب، راس ساعت ۲۳:۱۵دقیقه به وقت ایران، در اولین دیدار از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا ،اف سی بارسلونا در ورزشگاه خانگی خود، نیوکمپ میزبان یوونتوس تورین، خواهد بود.بارسا ویووه ، که هر دو از مدعیان فتح این رقابت ها بشمار می روند،امشب درکمپ نو، درحالی به مصاف همدیگر می روند که، در لیگ های داخلی خود، شرایط مشابهی را سپری می کنند.
شاگردان والورده که ابتدای فصل را با دوشکست متوالی، سوپرجام اسپانیا را به رقیب دیرین خود، واگذار کرده بودند، عملکرد نگران کننده ای را برای هوادارانشان، شروع کردند.زیرا بارسا تقریبا در یک دهه ای اخیر دوبازی را ،آن هم در مجموع بانتیجه ۵-۱را به کهکشانی ها،واگذار نکرده بود.ولی ارنستو والوارده کم کم با تطبیق دادن اندیشه ها و تفکرات خود در قالب تاکتیک ها جدید،روح جدیدی را در کالبد بارسا دمید.او وظایفی را برای مسی تعریف کرد،که در دوران بارسای طلایی و رویایی گواردیولا،آنها را در بازی ها، بکار می گرفت،پست ۹ کاذب.به همین علت مسی در سه بازی اخیر در چنین پستی،توانسن ۵ گل را بثمر برساند،دقیقا برخلاف دو دیدار اخیری که درتیم ملی آرژانتین انجام داده بود،که مورد انتقاد شدید رسانه های کشورش قرار گرفت.بارسایی ها، با ۳برد پی درپی برابر بتیس، آلاوز و اسپانیول، رقابت های ابتدایی این فصل لالیگا را برخلاف کهکشانی ها، بخوبی آغاز کردند،تا آنها را در وضعیت و شرایط بسیار مطلوبی ،جهت رویارویی با یووه،در بازی امشب، قرارگیرد.از طرفی جذب دمبله نیز میتواند خط تهاجمی کاتالانها را آتشین تر کند..والورده در بازی امشب بازهم ممکن ازمدل پایه ۴-۳-۳ استفاده کند با این تفاوت که مسی را ازکناره خط تهاجمی سمت راست،جدا کرده و با جابجایی ها نوین سوارز، او را بعنوان ۹کاذب، که از آزادی عمل بیشتری درزمین، برخوردارباشد،بارسا را وارد زمین خواهد کرد.تراشتگن درون دروازه،اومتیتی،پیکه،آلبا،سمدو(روبرتو) را درخط دفاعی وارد بازی می شوند.بوسکتس،اینیستا، و راکیتیچ سه هافبک بارسا دراین بازی خواهند بود،که هرکدام با وظایف متفاوت و توانایی های فنی مختلف وارد بازی میشوند،جنگ میانه زمین دوتیم بارسا و یووه در بازی امشب،بسیار دیدنی وآموزشی خواهد بود،جایی که کمربند تعیین کننده ی هرتیمی محسوب می شود.والورده درخط حمله از سوارز در نوک حمله استفاده می کند واز او وظایفی فراتر از گلزنی می خواهد ،زیرا او باید با جابجایی و تحرک زیاد،برای مسی فضاسازی کند تا این ۹کاذب جدید درتاکتیک والورده و بارسا ، بازهم بتواند به روند گلزنی اش،ادامه دهد.عثمان دمبله (دلوفئو)خرید جدید بارسا ممکن است اولین بازی اروپایی اش را، برای تیم جدیدش، درسمت چپ خط حمله، انجام دهد.
درآن سوی زمین ،یوونتوسی قرار دارد که شروع فصل را همچون حریف امشب خود بارسا، با شکست ۳-۲برابر فیروزه ای پوشان لاتزیو ،که منجر به از دست دادن سوپرجام ایتالیا شد ،شروع کردند. اما شاگردان الگری نیز مانند شاگردان والورده،با ۳برد پی درپی درسری آ،برابر کالیاری، جنوا و کیه وو ، ،فصل جدید را بخوبی آغاز کردند.اما یووه در فصل جاری سری آ،تیم های آماده ای همچون:اینتر،ناپولی ،لاتزیو ،میلان و رم را پیش و روی خود، دارد وکار سخت ودشواری برای فتح مجدد اسکودتو ،درپیش دارد،انتقال بونوجی به میلان و کم شدن ضلع مهم ومکمل مثلث خط دفاعی معروف به B-B-C بانوی پیر ، عملکرد این خط منسجم و منظم ومستحکم یووه را تحت تاثیر قرار خواهد داد.الگری برای امشب ازمدل پایه۴-۲-۳-۱استفاده می کند و از بوفون درون دروازه،روگانی،بارزالی،دی شیلیو،ساندرو، درخط دفاعی استفاده می کند. از پیانیچ و متویدی بعنوان دوهافبک دفاعی بهره خواهد گرفت.برناردسکی و کوستا در نقش دو وینگر تکنیکی وسرعتی چپ وراست وارد بازی خواهند شد.دیبالای خوش نقش و باهوش و تکنیکی که بیشتر کارشناسان اورا بهترین بازیکن پسا رونالدو ومسی می دانند،بعنوان هافبک-مهاجم وطراح اصلی یووه،پشت سر ،گونزالو هیگواین که درنوک هدف بکار گرفته میشود،وارد بازی میشود. از طرفی هیگواین و دیبالا برای یووه ، ودرآن سوی ،مسی وسوارز برای بارسا،امید اول گلزنی محسوب میشوند.دراین دیدار مهم و ویژه،رافینیا تنها مصدوم بارسلوناست،حال آن که کیه لینی،مانژوکیچ،ومارکیزیو،سامی خضیره، به علت مصدومیت،کوادرادو به علت محرومیت ،و لیش اشتاینر و پیاتسا به دلالیل فنی ، و هودودس به علت عدم آمادگی،بازی امشب یوونتوس را ازدست خواهند داد.آمار و ارقام دو تیم بارسا و یووه را به اتفاق مرور می کنیم تا بهتر به زوایای این دیدار جذاب و مهم، پی ببریم.
بارسلونا در سه بازی اخیر خود در لالیگا،هنوز گلی دریافت نکرده است واز سویی مسی با ۵ گل بهترین گلزن کاتالانها محسوب میشود.
در آن سوی، دیبالا فصل جدید را دریووه، عالی شروع کرده است ،زیرا در ۴ دیدار یوونتوس در سوپر کاپ و سری آ موفق شده است که ۷ گل بثمر برساند.
در آخرین دیدار رسمی دو تیم که مربوط به فصل گذشته،ودر مرحله ی یک چهارم
نهایی لیگ قهرمانان اروپا میشود، یوونتوس موفق شده بود که در مجموع دو دیدار بارسا را با نتیجه ۳-۰شکست داده و حذف کند.
اما مهمترین دیدار دو تیم به فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال۲۰۱۵ بر می گردد که درآنجا بارسا با درخشش سوپر مسی و با گل های راکیتیچ، سوارز و نیمار در مقابل تک گل موراتا ، یوونتوس را شکست داد تا برای پنجمین بار،قله فوتبال اروپا رافتح کند.
دو تیم بارسا ویووه، تاکنون ۱۱مرتبه در دیدارهای رسمی به مصاف هم رفته اند که دراین میان بارسا ۳پیروزی داشته و یووه ۵ بار موفق به شکست بارسلونا شده است و۳بازی آنها نیز به تساوی کشیده شده است.دراین ۱۱بازی،بارسلونا توانسته است که ۱۲گل وارد دروازه یووه کند،حال آن که یوونتوس ۱۱بار دروازه بارسلونا را باز کرده است.نتیجه بازی این دوتیم درمرحله یک چهارم نهایی جام باشگاه های اروپای فصل ۶/ ۱۹۸۵ یوونتوس در دوبازی توانست ۲-۱بارسا را حذف کرد.
نیمه نهایی جام در جام اروپا۹۱/۱۹۹۰ یوونتوس در مجموع ۳-۲بارسا را حذف کرد.
یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان۳ /۲۰۰۲
بارسا توانست ۳-۲یوونتوس را ازگردونه لیگ قهرمانان حذف کند.
فینال لیگ قهرمانان اروپا ۱۵/ ۲۰۱۴
یوونتوس ۱-۳بارسلونا.
یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا۱۷ /۲۰۱۶
یوونتوس ۳-۰بارسلونا ، بارسلونا صفر یوونتوس صفر.
بارسا با ۲۲ دوره حضور در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا رکورد دار این رقابتهاست و برای چهاردهمین دوره متوالی در مرحله گروهی حضور دارد. آخرین باری که بارسا موفق نشد از مرحله گروهی صعودکند به فصل،۱ /۲۰۰۰ بر می گردد ، حال آن که در فصل۴/ ۲۰۰۳ به علت نتایج ضعیفی که درلالیگا کسب کرد، نتوانست در لیگ قهرمانان اروپا شرکت کند. آخرین مرتبه ای که بارسا نتوانست به عنوان تیم اول از مرحله گروهی صعود کند مربوط به فصل۷/ ۲۰۰۶ است.
یوونتوس با ۱۸ دوره حضور در این رقابت ها در بین باشگاه های ایتالیایی رکورددار است. این ششمین حضور متوالی یوونتوس در مرحله گروهی است. آخرین باری که آن ها موفق به صعود از مرحله گروهی نشدند به فصل۱۴ /۲۰۱۳ بر می گردد که با حضور در رده ی سوم جدول، راهی یورو لیگ شد.
یووه درفصل گذشته و درمرحله گروهی لیگ قهرمانان موفق شد سویا را ۳-۱ شکست دهد. این تنها پیروزی یوونتوس در شش سفر گذشته اش به اسپانیا بوده است.
امیدوارم شاهد دیداری جذاب ،تماشایی و دیدنی باشیم،تا بتوانیم ازنکات آموزشی و بار بالای فنی این بازی که در بالاترین سطح فوتبال باشگاهی جهان برگزار میشود، بهترین استفاده را در مسیر دانش افزایی خود ،بهره لازم را بگیریم

 

امین یزدانی

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .