حیاتی برای کره ، حیثیتی برای ایران ؛ نبرد جذاب غول های فوتبال آسیازمان ارسال : چهارشنبه, ۸ شهریور, ۱۳۹۶, ۲۲:۲۶   توسط : مدیریت

حیاتی برای کره ، حیثیتی برای ایران ؛ نبرد جذاب غول های فوتبال آسیامسابقات انتخابی جام جهانی دوهزار و هجده روسیه در قاره ی آسیا،پنجشنبه نهم شهریور ماه برگزار خواهد شد.
در یکی از حساس ترین رقابت های گروه اول کره ی جنوبی در سئول میزبان تیم ملی کشورمان خواهد بود.
دو تیم در شرایطی کاملا متفاوت پا به این دیدار خواهند گذاشت.ایران صعود خود را قطعی کرده و با خیالی راحت به مصاف کره خواهد رفت در حالی که چشم بادامی ها با سیزده امتیاز در رده دوم جدول قرار گرفته اند و ازبکستان را در فاصله ی نزدیک به خود احساس می کنند.کوچک ترین لغزش از سوی کره ای ها در این دیدار باعث خواهد شد که آن ها جای خود را به ازبکستان دهند و بیش از پیش از صعود مستقیم به جام جهانی فاصله بگیرند.
کره که از سال هزار و نهصد و هشتاد و شش تا کنون حضوری مداوم در جام های جهانی داشته نمی خواهد نوار صعودش به مهم ترین تورنمنت فوتبالی دنیا پاره شود.
در لیست اعلامی کارلوس کیروش برای این دیدار نامی از پژمان منتظری و مسعود شجاعی دیده نمی شود و البته او برای این دیدار سردار آزمون را به دلیل محرومیت در اختیار نخواهد داشت.محرومیتی که باعث خوشحالی کره ای ها شده است و از آن به عنوان یک خوش شانسی یاد می کنند.
نباید فراموش کنیم که دو پیروزی اخیر تیم ملی مقابل کره ی جنوبی با گل های آزمون به دست آمده است.
در غیاب آزمون بدون تردید قوچان نژاد گزینه اول کیروش در پیشانی خط حمله خواهد بود.
حماسه ساز اولسان بار دیگر می تواند مرد طلایی خط حمله ی ایران لقب بگیرد.مردی که باعث شکل گیری کابوس های تمام نشدنی کره ای ها در مصاف با یوز های ایرانی بود.‌
شاید بتوان سوپرایز لیست اعلامی کیروش را سامان قدوس دانست.بازیکنی ایرانی-سوئدی که مهاجم است و قابلیت بازی در پشت مهاجمان را نیز دارد.
کارلوس کیروش که نتایج به دست آمده توسط تیم ملی تا بدین جا را با توجه به امکاناتی که در اختیار دارند به شعبده بازی تشبیه کرده،به خوبی می داند مسابقه ای سخت را در پیش خواهد داشت.
تیم او این روزها در شهر سئول و زیر بارش شدید باران تمرینات خود را پیگیری می کند و امیدوار است با اضافه شدن لژیونر ها در فاصله ی هفتاد و دو ساعت قبل از شروع دیدار بتواند هماهنگی نسبی را در تیم اش ایجاد نماید.
کره ای ها پس از کسب نتایج ضعیف اولی اشتلیکه را برکنار و شین تائه یونگ را جانشین او کرده اند.این مربی از حساسیت بازی به خوبی آگاه است و بنا دارد تیمی تهاجمی را روانه ی میدان کند.هر چند کره ای ها با یازده گل زده زده بهترین خط حمله ی گروه را در اختیار دارند اما با ده گل خورده به همراه قطر صاحب ضعیف ترین خط دفاعی گروه خود هستند.نکته ی جالب توجه اینکه این تیم دو برابر تیمی هم چون سوریه گل دریافت کرده است.
به گفته ی سرمربی کره آن ها مهم ترین تاکتیک های خود برای نفوذ به خط دفاعی مستحکم ایران را در دو روز پایانی قبل از بازی و پشت در های بسته تمرین خواهند کرد.با این تفاسیر می توان گفت کره خود را برای هجوم همه جانبه به ساختار دفاعی ایران آماده کرده است.دفاعی که در هشت دیدار گذشته گلی دریافت نکرده و در آستانه ثبت رکوردی خارق العاده در بین تیم های ملی جهان در راه صعود به جام جهانی دوهزار و هجده روسیه است.
هر چند بحران مصدومیت در اردوی کره جنوبی موج میزند اما آن ها مصمم به پیروزی و بالا بردن شانس خود برای صعود مستقیم به جام جهانی هستند.
شاید مهم ترین مصدوم آن ها سون هیونگ مین مهاجم تاتنهام انگلیس است که این روزها با دستی آتل گرفته به تمرین می پردازد.
کره ای ها اما به طور قطع کاپیتان بیست و هشت ساله ی خود کی سونگ یئونگ که در باشگاه سوانسی انگلیس توپ میزند را به علت مصدومیت در اختیار نخواهند داشت.بازیکنی که همسر بازیگر معروف سریال های کره ای سوسانو است و گران ترین خرید تاریخ این باشگاه انگلیسی نیز به حساب می آید.
از بازیکنان کلیدی کره می توان به کیم یونگ گون مدافع گوانگژو نام برد که رهبر خط دفاعی این تیم خواهد بود.
آن ها در پست هافبک دفاعی از گو جا چئول ستاره ی آگزبورگ آلمان سود خواهند برد تا از قدرت رهبری او در خط میانی استفاده کرده و برنده ی درگیری های فیزیکی میانه میدان باشند.
هوانگ هی چان بازیکن باشگاه سالزبورگ اتریش نیز که در نوک پیکان خط حمله ی کره ای ها قرار خواهد گرفت امید اول آن ها برای گلزنی است.
کیروش در این دیدار برای کنترل میدان و پوشش فضا ها در خط دفاعی به احتمال قریب به یقین از سیستم چهار دو سه یک استفاده خواهد کرد.در آن سو سرمربی کره بارها نشان داده سیستم مورد علاقه ی او چهار سه سه است.سیستمی که از آن در تیم ملی امید کره ی جنوبی سود می برد.
کره ای ها قطعا در این دیدار به دنبال فوتبالی هجومی و البته سرعتی هستند تا از سرعت ذاتی خود بتوانند نهایت استفاده را برده و به پیروزی برسند.
آن ها در آخرین دیدار تدارکاتی خود قبل از رویارویی با تیم ملی کشورمان در پشت درهای بسته مقابل سوون سامسونگ مغلوب شدند.
تیم کشورمان در حالی به سئول سفر کرده است که در مقایسه با سفر قبلی خود در دور انتخابی جام جهانی دو هزار و چهارده که در اولسان مقابل کره جنوبی صف آرایی کرد فقط چهار بازیکن را در اختیار دارد و نسبت به چهار سال گذشته تبدیل به تیمی جوان تر،تکنیکی تر و البته سریع تر شده است.
هر چند کره ای ها چهار سال قبل به جام جهانی صعود کردند اما تصویر مشت های گره کرده ی کارلوس کیروش بعد از پیروزی ایران به اندازه ای برای هواداران و رسانه های کره ای سنگین بود که هنوز آن را فراموش نکرده اند.
رسانه های کره ای در این مدت سعی داشتند از این تصویر به عنوان حربه ای برای تهییج تماشاگرانشان استفاده کنند تا بتوانند به طلسم ناکامی چند سال اخیر مقابل ایران پایان دهند.
باید منتظر ماند و دید آیا ایران می تواند رکورد گل نخوردن های خود را حفظ کند یا کره جنوبی با پیروزی بر تیم ملی کشورمان شانس صعود مستقیم خود به جام جهانی را بالا برده و طلسم عدم پیروزی بر ایران را خواهد شکست.

سیدامین حسینی

برچسب :نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .