نگاهی آماری بر لیگ دسته اول کشور ، تا پایان دومین هفته رقابت ها ؛زمان ارسال : جمعه, ۳ شهریور, ۱۳۹۶, ۰:۵۳   توسط : مدیریت

نگاهی آماری بر لیگ دسته اول کشور ، تا پایان دومین هفته رقابت ها ؛به گزارش پایگاه خبری فوتبال ایرانی

در دو هفته گذشته لیگ یک فوتبال ایران شاهد بازی های دلنشینی بودیم که برگ برنده آن پر گل بودن بازیها بود ؛ در دو هفته سپری شده ۳۹ گل زده شد که ۲۵ گل سهم هفته دوم بود. یکی از جالب ترین آمار های لیگ یک تا به اینجا سهم شهرداریچی های ماهشهری است که در دو دیدار متوالی ۴ گل در هر مسابقه به ثمر رساندند. پر گل ترین بازی دو هفته اول ؛ بازی بین دو تیم شهرداریچی بود که شهرداری ماهشهر در خانه توانست چهار بر دو شهرداری تبریز را شکست دهد. میانگین گل زده لیگ یک در هر بازی ۲/۱ دهم درصد میباشد که نسبتا آمار خوبی میباشد.

میانگین تعداد تماشاگر در هر بازی دو هفته اول لیگ آزادگان ؛ ۱۲۸۴ تماشاگر بود که نسبت به فصل گذشته آمار ضعیف تری بوده است.
شهرداری تبریز ، ایرانجوان ، فجرسپاسی ، راه آهن از جمله تیم هایی هستند که در هر دو بازی خود در لیگ آزادگان با شکست مواجه شدند. تیم های خونه به خونه ، مس رفسنجان و آلومینیوم اراک با دو تساوی از دو بازی بیشترین مساوی را کسب کرده اند. اما در بالای جدول سه تیم شهرداری بندر ماهشهر ، بادران تهران ، نفت مسجد سلیمان با دو برد متوالی به ترتیب در صدر جدول رده بندی قرار دارند.
نا گفته نماند ، در دو هفته اول لیگ دسته یک تنها یک بازی بدون گل بود که آن رقابت بین دو تیم آلومینیوم اراک و صبای قم ؛ در هفته اول به تساوی صفر بر صفر منجر شد. غیر از دیدار ذکر شده تمامی ۱۷ دیدار انجام شده گل داشته اند. در مجموع ۷ بازی از ۱۸ دیدار لیگ یک بیشتر از ۳ گل داشته است که این نوید یک لیگ یک خوب را در آینده میدهد

 

علی فغانپور

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .